Česky English Deutsch

Septiky 

Potřebujete vyřešit odtok odpadních vod na chatě, nebo chalupě? Jednou z možností je pořídit si septik, například v kombinaci s pískovým filtrem. A jak takový septik funguje? Jedná se o několikakomorovou nádrž, která slouží jako usazovací prostor odpadních vod. Voda se tak zbaví kalu a Vy ji můžete poté bez problémů vypustit. Zpravidla kolem jednoho roku dojde k nashromáždění kalu, který je potřeba vyvézt.

Jaké jsou výhody septiku a kam ho můžeme pořídit?

  • Septik je ideálním řešením do všech rekreačních prostor (chaty, chalupy, bungalovy).
  • Septiky mají nulové nároky na elektřinu.
  • Čištění kalu postačí jedenkrát za rok.
  • Životnost septiku je až 50 let.

Vhodné umístění septiku a jeho velikost

Pokud budete pořizovat septik, rozmyslete si jeho dostatečnou velikost a především umístění. Na jednu stranu byste septik měli schovat někam do kouta zahrady, kde nebude tolik na očích. Musíte myslet také na to, že je potřeba jednou ročně sebrat ze dna kal. Takže by měl být na snadno dostupném místě, kam by mohlo zacouvat auto, popřípadě natáhnout odsávací potrubí. Septik se zapouští cca 1800 mm do země, pro čtyřčlennou rodinu stačí septik o průměru 1850 mm a výšky 1500 (+300) mm.

Co musíte před pořízením septiku vyřídit?

Něž budete septik kupovat, musíte si zařídit stavební povolení, které vydává stavební úřad. Také je potřeba vyřídit povolení k vypouštění odpadních vod. Vodoprávní úřad poté stanoví, jak často bude třeba dokládat vzorek odpadního kalu. A to už je opravdu všechno. Díky použitému materiálu septiky vydrží desítky let. Pokud jste na chalupě jen pár měsíců v roce, lze i jednoroční lhůtu na vyvezení kalu protáhnout. Chcete se na něco ohledně pořízení nebo umístění septiku zeptat? Kontaktujte nás. Rádi Vám se vším poradíme.

Septik

SCHÉMA

 schéma septiku
 

Ke stažení:

logo_pdf.jpgProduktový list a ceník - septiky.pdf
logo_pdf.jpgCertifikát a prohlášení o shodě - septiky.pdf  - na vyžádání

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.