info: 567 563 781

Fulltextové vyhledávání

Česky English Deutsch

Jímky pro využití dešťové vody

 

checkmarkl 3.jpgZalévání zahrady

checkmarkl 3.jpgSplachování WC

checkmarkl 3.jpgÚklid

checkmarkl 3.jpgPraní prádla

 

využívání dešťové vody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SCHÉMA
Využití dešťové vody  - 2019 nové čerpadlo.png

POUŽITÍ
JÍMKY slouží k akumulaci a následnému využívání dešťové vody na zahradě a v domácnosti. Dešťovou vodu lze využít na zalévání zahrady, splachování WC, úklid a praní prádla. Rozvody pitné a dešťové vody musí být oddělené!

POPIS
JÍMKY se skládají z jednoho kompaktního celoplastového kontejneru z polypropylenu. Standartě jsou osazeny jedním nátokovým potrubím, filtračním košem a bezpečnostním přepadem. Za nátokem je osazen filtrační koš k zachytávání mechanických nečistot (např. listí). Uvnitř jímky je instalována ponorná kompaktní vodárna se sacím košem umístěným na plováku. Plovák zajišťují nasávání vody cca 15cm pod hladinou, kde je voda nejčistější. V jímce je dále osazena souprava pro automatické dopouštění vody v případě sucha. Dopouštění je řízeno automaticky pomocí sond a elektromagnetického ventilu.

OSAZENÍ
JÍMKY jsou určeny pro osazení pod terén. Konstrukce JÍMKY je navržena jako samonosná. Lze ji tedy v místech bez vysoké hladiny spodní vody osadit pouze na předem připravenou základovou betonovou desku s rovinností 5mm/2m a obsypat šterkopískem. V případě výskytu spodní vody je nutné jímku obetonovat alespoň do výška hladiny spodní vody a stěny použít jako ztracené bednění. V případě, že je uvažováno jímku využívat také v zimním období, doporučujeme jímku objednat s nástavcem „X“ min 800mm. Tím bude výtlačné potrubí uloženo v nezámrzné hloubce.

ZPROVOZNĚNÍ
Spočívá v napojení JÍMKY na přítokové potrubí a bezpečnostního přepadu. Připojení rozvodu dešťové vody do domácnosti a připojení přívodu vody pro automatické dopouštění. Dále připojení řídící jednotky automatického dopouštění k domovnímu rozvaděči osobou mající příslušné oprávnění. Připojení si zajišťuje zákazník sám, nebo po dohodě připojení zajistí technik firmy EKOPLAST TELČ. Výrobce zajišťuje záruční a pozáruční servis.

 

Ke stažení:

logo_pdf.jpgCeník a produktový list.pdf 

 

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.